Agencja celna informacje

W dzisiejszych czasach ludzie często mylą agencję celną z urzędem celnym. Należy pamiętać, że są to odrębne organizmy i zupełnie różne instytucje.

Zakres działań agencji celnej

Oczywiście zarówno urząd celny jak i agencja celna zajmują się regulacją opłat celnych oraz odprawą i wszystkimi czynnościami związanymi z bezpiecznym transportowaniem towarów między państwami na całym świecie. Agencja celna to pośrednik między Urzędem Celnym oraz przedsiębiorcą. Zasada działania agencji celnej została opisana w Kodeksie Celnym. Dzięki działaniom agencji można w bardzo łatwy sposób załatwić wszelkie formalności celne.

skład celny

Uproszczone procedury odprawy celnej

Usługi świadczone przez agencje celne są coraz bardziej kompleksowe oraz charakteryzujące się niezwykłym poziomem profesjonalizmu. Dawniej agencja celna zajmowała się jedynie przygotowaniem formalnym odpraw celnych, ale obecnie coraz częściej odpowiadają również za magazynowanie towarów oraz przeładunek i spedycję. W tym celu niezbędny jest skład celny, który umożliwia przechowywanie materiałów. Obsługa celna w dzisiejszych czasach polega również na transporcie międzynarodowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie formalności zajmują zdecydowanie mniej czasu, a klienci są zadowoleni, jeżeli procedury odprawy celnej są uproszczone. Logit posiada ofertę tego typu.